Katalogy a databáze

Aktuálně dostupný fond Knihovny Ústeckého kraje najdete v elektronickém on-line katalogu.

Regionální článková bibliografie je databáze, která obsahuje bibliografické záznamy článků a  statí z vybraných regionálních novin, časopisů a sborníků se zaměřením na Ústecký kraj od roku 2002 do současnosti.

Databáze regionálních osobností je faktografická databáze osobností kultury, umění, sportu, vědy a veřejného života Ústeckého kraje. Podchycuje základní biografické údaje o osobnostech, jež se významně zapsaly do veřejného dění Ústeckého kraje, ale i o těch, které se k regionu vážou pouze místem narození či úmrtí, přestože svou činnost vyvíjely jinde.

Pokud jste požadovaný dokument nenašli v našem fondu a myslíte, že by zajímal i další čtenáře, můžete nám dát tip na jeho zakoupení vyplněním formuláře Tipy na nákup.

Z vnitřní sítě knihovny lze vstupovat do databází, k nimž má knihovna licencovaný přístup. Do databází EBSCO, Naxos Music Library a PressReader lze vstupovat i z počítačů mimo knihovnu – odkazy na vzdálený přístup najdete po přihlášení do čtenářského konta (po zadání čísla průkazu a PIN) v menu Vzdálený přístup.