Oddělení časopisů

Standardní otevírací doba
Pondělí8 - 18
Úterý8 - 18
Středa13 - 18
Čtvrtek8 - 18
Pátek8 - 18
Sobota9 - 13
Nedělezavřeno
Ve státní svátky a přes Velikonoce je knihovna zavřena.

Oddělení časopisů se nachází ve dvou budovách. Na adrese Velká Hradební 49 (přízemí) jsou k dispozici časopisy k vypůjčení a denní tisk. V Depozitáři Na Schodech 4 pak najdete časopisy pouze k prezenčnímu studiu.

 

Služby pro veřejnost

Čítárna časopisů ve Velké Hradební 49 nabízí ve volném výběru na 15 titulů nesvázaných novin a 135 titulů českých časopisů (běžných ročníků zhruba 1 rok nazpět; svázané časopisy je třeba si objednat). 

Časopisy z volného výběru (a některé další ze skladu v budově ve Velké Hradební) lze kromě aktuálního čísla vypůjčit absenčně, a to 20 kusů, maximálně 5 čísel jednoho titulu na 30 dnů. Prodloužení je možné ve čtenářském kontě, telefonicky nebo na e-mailu citarna@knihovnauk.cz.

Další služby

  • bibliografické informace o nových titulech časopisů
  • samoobslužná kopírka a skener do formátu A3 k dispozici o patro výše v Oddělení cizojazyčné literatury
  • půjčování dioptrických brýlí

V on-line katalogu lze nalézt tituly časopisů včetně lokací. Vyhledávat lze například podle titulu periodik, názvu, předmětového hesla, nebo v kombinovaném dotazu.

Přístup k plným textům elektronických periodik je možný jen z vnitřní sítě knihovny.

Pro školy

Exkurze pro žáky a studenty všech typů škol a další zájemce zajišťuje Mgr. Martin Osif, termín je nutné předem domluvit na e-mailu osif@knihovnauk.cz. Podrobnosti naleznete zde.

Internet pro seniory a rodiče na rodičovské dovolené

Depozitář

V Depozitáři Na Schodech 4 se k prezenčnímu vypůjčení nabízí dalších cca 1 600 titulů časopisů (běžných ročníků, zhruba 1 rok nazpět; svázané časopisy je třeba si objednat), ve skladu je pak k dispozici dalších cca 1 100 titulů.