Depozitář

Standardní otevírací doba
Pondělí8 - 18
Úterý8 - 18
Středa13 - 18
Čtvrtek8 - 18
Pátek8 - 18
Sobotazavřeno
Nedělezavřeno
Ve státní svátky a přes Velikonoce je knihovna zavřena.

1. února 2022 byla pro veřejnost otevřena novostavba depozitáře v centru Ústí nad Labem, která řeší dlouhodobě neuspokojivé podmínky uložení knihovního fondu. Nově tak jsou dostupné na počkání všechny knihy a časopisy, které si dříve čtenáři museli objednávat z externích skladů až na další otvírací den. Na prostorném volném výběru v přízemí depozitáře jsou k dispozici povinné výtisky téměř všech časopisů, které knihovna přijímá.

Hlavní vstup do depozitáře je z ulice Na Schodech, bezbariérový přístup je možný z druhé strany od parku (z Velké Hradební nebo z ulice Na Schodech kolem Českého rozhlasu Sever), kde je umístěno parkoviště s několika místy pro návštěvníky a výtah.

Služby pro veřejnost

Dokumenty ze skladu („Depozitář“) je nutné objednávat prostřednictvím elektronického online katalogu, místo jejich vypůjčení lze při objednávání zvolit. Čtenářům, kteří při registraci uvedli e-mail, přijde upozornění, že dokumenty, které si ze skladů objednali, na ně již čekají.

Absenční výpůjčky

  • Dokumenty si lze vyzvednout přímo v Depozitáři, a to ihned po objednávce (budou vyhledány na počkání).
  • Dokumenty lze objednat k vypůjčení do Lidové půjčovny (W. Churchilla 3) nebo do Vědecké půjčovny či do Knihoboxu (Velká Hradební 45), kde budou připraveny do druhého pracovního dne.
  • Dokumenty lze objednat na pobočku (Hornická, Klíše, Neštěmice, Stříbrníky), kde budou k vypůjčení připraveny do týdne.

Vypůjčené dokumenty lze vracet v kterémkoli oddělení (v rámci otevíracích hodin), bez ohledu na to, kde byl dokument vypůjčen. Pro vracení dokumentů můžete také využít Návratový automat, který je zájemcům k dispozici v budově knihovny ve Velké Hradební, a to nepřetržitě. 

Prezenční výpůjčky

  • Dokumenty lze studovat přímo v Depozitáři, a to ihned po objednávce (budou vyhledány na počkání).
  • Dokumenty si lze ke studiu objednat do Oddělení studoven (Velká Hradební 45), kde budou k dispozici následující pracovní den.

 

Oddělení časopisů

Fond Oddělení časopisů obsahuje ve volném výběru v Depozitáři cca 1 600 titulů časopisů (běžných ročníků, zhruba 1 rok nazpět; svázané časopisy je třeba si objednat). Ve skladu je pak k dispozici dalších cca 1 100 titulů.

V Čítárně ve Velké Hradební 49 se ve volném výběru nachází na 15 titulů nesvázaných novin a 135 titulů českých časopisů, které si lze vypůjčit absenčně.

online katalogu lze nalézt tituly časopisů včetně lokací. Vyhledávat lze například podle titulu periodik, názvu, předmětového hesla, nebo v kombinovaném dotazu.

 

Další služby v Depozitáři

  • bibliografické informace o nových titulech časopisů
  • samoobslužná kopírka a skener do formátu A3
  • počítače s přístupem na internet a databáze poskytované knihovnou
  • možnost připojení na Wi-fi (svkul.public – heslo na vyžádaní u služby)

 

Pro školy

Exkurze pro žáky a studenty všech typů škol a další zájemce zajišťuje Mgr. Martin Osif, termín je nutné předem domluvit na e-mailu osif@knihovnauk.cz. Podrobnosti naleznete zde.

 

Adresa: Na Schodech 1535/4, Ústí nad Labem

Info o projektu v PDF

Info na webu projektanta atelier AVN a fotogalerie na jejich Facebooku