Knihobox (výdejní box)

Od listopadu 2022 je ve vědecké části (Velká Hradební 45, u návratového automatu) k dispozici nonstop výdejní box, který umožňuje bezkontaktní vypůjčení dokumentů z fondu naší knihovny.

Nestíháte přijít do knihovny během provozní doby? Pokud jste registrovaný čtenář s platnou registrací a vyrovnanými závazky, můžete si své vyřízené objednávky z fondu knihovny vyzvednout prostřednictvím Knihoboxu.

Služba je zdarma, jen v případě odložení z volného výběru je cena 10 Kč za 1 dokument.

Knihobox (výdejní box)

Jak Knihobox funguje

Prostřednictvím Knihoboxu lze vyzvednout předem objednané dokumenty z fondu půjčoven v hlavních budovách knihovny. Služba je limitována velikostí jednotlivých schránek (19x37x45 cm), tudíž se může stát, že větší dokumenty (svázané časopisy) nebude možné do Knihoboxu připravit.

Výpůjčky zaevidujeme do výpůjčního systému a po uložení do Knihoboxu obdržíte výzvu k vyzvednutí (včetně lhůty a kódu pro vyzvednutí), a to e-mailem a/nebo jako SMS na mobil, které máte uvedeny ve svém čtenářském kontě. Lhůta pro vyzvednutí je od okamžiku uložení 72 hodin (3 dny), v případě potřeby můžete  před koncem lhůty požádat o její prodloužení na knihovna@knihovnauk.cz.

Na dotykovém displeji Knihoboxu zadejte nebo naskenujte kód, který máte v oznamovací SMS nebo v e-mailu. Po otevření schránky si všechny dokumenty vyzvedněte a dvířka zavřete.

V případě že objednávku ve lhůtě vyzvednout nestihnete, automaticky ji zrušíme za poplatek 10 Kč.