Knihobox (výdejní box)

Od listopadu 2022 je ve vědecké části (Velká Hradební 45, u návratového automatu) k dispozici nonstop výdejní box, který umožňuje bezkontakní vypůjčení dokumentů z fondu naší knihovny.

Nestíháte přijít do knihovny během provozní doby? Pokud jste registrovaný čtenář s platnou registrací a vyrovnanými závazky, můžete si své vyřízené objednávky z fondu knihovny vyzvednout prostřednictvím Knihoboxu.

Služba je ve zkušebním režimu zdarma, jen v případě odložení z volného výběru je cena 10 Kč za 1 dokument.

Knihobox (výdejní box)

Jak Knihobox funguje

Prostřednictvím Knihoboxu lze vyzvednout předem objednané dokumenty z fondu půjčoven v hlavních budovách knihovny. Služba je limitována velikostí jednotlivých schránek (19x37x45 cm), tudíž se může stát, že větší dokumenty (svázané časopisy) nebude možné do Knihoboxu připravit.

Výpůjčky zaevidujeme do výpůjčního systému a po uložení do Knihoboxu obdržíte výzvu k vyzvednutí (včetně lhůty a kódu pro vyzvednutí), a to e-mailem a/nebo jako SMS na mobil, které máte uvedeny ve svém čtenářském kontě. Lhůta pro vyzvednutí je od okamžiku uložení 72 hodin (3 dny).

Na dotykovém displeji Knihoboxu zadejte nebo naskenujte kód, který máte v oznamovací SMS nebo v e-mailu. Po otevření schránky si všechny dokumenty vyzvedněte a dvířka zavřete.

V případě že objednávku ve lhůtě vyzvednout nestihnete, automaticky ji zrušíme za poplatek 10 Kč.