Čtečky e-knih

Půjčování čteček elektronických knih můžete sledovat v našem katalogu, pokud jsou půjčené, lze je rezervovat.

Půjčování e-knih BOOKPORT

Půjčování e-knih Palmknihy

Čtečky jsou speciální přenosná zařízení, jejichž obrazovka napodobuje papír. Na rozdíl od mobilů či LCD obrazovek počítačů není displej čtečky podsvícen, takže čtení není pro oči tolik unavující. Pro čtení ve tmě mají možnost přisvícení z obvodu displeje. Přístroje navíc jsou velmi lehké a tenké (hmotnost asi 300 g), takže čtenář může mít s sebou neustále vlastně spoustu knih. Při čtení není potřeba být připojen ke zdroji elektrického proudu, nabitá baterie v přístroji má výdrž několika tisíc otočení stránky a lze ji snadno dobíjet.

Registrovaní čtenáři (od 18 let výše) si mohou elektronickou čtečku vypůjčit domů na dobu 31 dní. Protože pořizovací hodnota čteček je poměrně vysoká, vyžaduje knihovna složení jistiny (kauce) ve výši 1000 Kč. Ta je samozřejmě vydána zpět, jestliže je čtečka v dohodnuté lhůtě a v pořádku vrácena. Jistina je započtena proti smluvní pokutě, případně vzniklé škodě, pokud dojde k poškození věci.

S každým zájemcem je uzavřena smlouva o výpůjčce, ve které jsou stanoveny veškeré podmínky. V knihovně jsou čtenářům k dispozici čtyři čtečky pro texty v českém jazyce, jedna pro texty v cizích jazycích.

Pravidla používání čteček elektronických knih