Co může přinést východní kultura kultuře západní

IVANA POLEDNOVÁ, DANIEL LAZENNEC, STŘEDA 20.1.., 17:00 HODIN, PŘEDNÁŠKOVÝ SÁL, W. CHURCHILLA 3.

Asijské kultury jsou v evropském prostředí adaptovány již desítky let. Jaký je tedy jejich otisk v západní civilizaci ? Nepál, Indie,Čína a Japonsko jsou prastarými kulturami. Za čím jdou Evropani ? Hledají v nich exotiku či kulturu, která jim chybí ? Evropa s jejím humanismem nabízí konkrétní filozofii a přináší kvalitativní vývoj. Kontinent velkého sociálního vývoje, místo mnoha válek, jedné strašnější než druhé, místo silných kultur. Co může Evropa přinést této době globalizace ? Mistr Monto de Paco, předávající Cestu Zenu, Jogu ( Yoga Véki) a Budô (Aïkidô – Aï-Dôi), představí jednoduché příklady a cvičení odhalující mnohé na toto téma. Stojí v čele « Univerzity Bytí Západ – Východ » ve Francii a České republice, je autorem dvanácti knih, které napsal ve spolupráci s vědci. Je organizátorem mnoha sympozií. V Čechách působí na SSZŠ v Litvínově.

Co může přinést východní kultura kultuře západní - plakát

Co může přinést východní kultura kultuře západní – plakát

Začátek akce: 20. 01. 2016, 17:00