Jihem Afriky nejen za zvířaty

JIŘÍ BÁLEK, PONDĚLÍ 13. ŘÍJNA, 17:00, PŘEDNÁŠKOVÝ SÁL, W. CHURCHILLA 3.

Kameraman a přírodomilec Jiří Bálek se letos na jaře vydal spolu s režisérem Václavem Chaloupkem na více než pětitýdenní cestu po Botswaně, Zimbabwe, Namibii a Jihoafrické republice. Za tu dobu najeli v terénním voze více než 9 tisíc kilometrů. Jejich cílem byla hlavně zvířata v národních parcích, neboť účelem jejich cesty bylo natáčení záběrů pro nový večerníčkový seriál. Prostřednictvím fotografií navštívíme močály Okavanga, solné pláně v Botswaně, Viktoriiny vodopády, národní parky Chobe, Hwange, Moremi, Etosha a Namib. Vydáme se i pár kilometrů od pobřeží do vln chladného Atlantického oceánu a zkřehlé kosti si pak prohřejeme v Kalahari. Nebudou chybět velmi blízká setkání se slony či gepardy. Uvidíme nevětší nalezený meteorit i bájnou welwitschii.

Začátek akce: 13. 10. 2014, 17:00