Josef Formánek: Dvě slova jako klíč

Kdy: pondělí 1. 10. 2018, 18.00
Kde: W. Churchilla 3, sál – 3. patro
Host: Josef Formánek
Vstupné: Registrovaní čtenáři a majitelé rodinných a senior pasů mají vstup ZDARMA, ostatní platí 50,– Kč
Nutná rezervace místa na e-mailu hudcova@knihovnauk.cz.

Autorské čtení, beseda a autogramiáda se spisovatelem Josefem Formánkem, který se stane novou tváří naší knihovny.

Josef FORMÁNEK
*16. 6. 1969 Ústí nad Labem

Publicista, spisovatel, cestovatel a fotograf Josef Formánek se narodil 16. června 1969 v Ústí nad Labem. V roce 1992 spolu s Miroslavem Urbánkem založil geografický magazín Koktejl a jako reportér procestoval více než třicet zemí světa, z nichž ho nejvíce ovlivnil ostrov Siberut. Podílel se také na zrodu časopisů Oceán, Everest, vymyslel Fénixe a Kleopatru, Nevěstu a časopis pro děti Říše divů. Svou knižní prvotinu Prsatý muž a zloděj příběhů (2003), která u čtenářů i kritiky získala obrovský ohlas a dočkala se několika vydání, psal sedm let. Naopak druhou knihu, nazvanou Létající jaguár (2004), stihl za přítomnosti veřejnosti napsat a vydat za necelých dvanáct hodin.  Následovaly další, neméně úspěšné knihy – brutální román o lásce k životu Mluviti pravdu (2008), mrazivý příběh opírající se o skutečnost Umřel jsem v sobotu (2011), nová dobrodružství prsatého muže Syn větru a prsatý muž (2013), upřímné vyprávění o boji s démonem alkoholu Úsměvy smutných mužů (2014) a laskavá kniha o podivuhodných osudech lidí z různých koutů světa Dvě slova jako klíč (2016). Román Úsměvy smutných mužů se pod taktovkou režiséra Dana Svátka dočkal svého zfilmování a v roce 2018 byl uveden do českých kin.

Začátek akce: 01. 10. 2018, 18:00