Loupežníci lesa

Termín: 12. 9. 2022
Čas: 17.00
Místo:  Velká Hradební 49, multifunkční sál
Vstupné: zdarma

V rámci kampaně Týden pro klima (12.–18. 9. 2022) jsme pro vás ve spolupráci s projektem alternativní distribuce KineDok připravili projekci  dokumentárního filmu Loupežníci lesa.
Po projekci bude následovat debata s Mgr. Michalem Forejtem, krajinným ekologem z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.

LOUPEŽNÍCI LESA
(RO, 2020, 95 minut)
Režie: Monica Lăzurean-Gorgan, Michaela Kirst, Ebba Sinzinger

Přes 20 milionů kubických metrů dřeva se nelegálně vytěží v evropských lesích každý rok. Kde však stromy končí a kam míří výnosy z prodeje, které dosahují více než sto miliard dolarů? Těžba zasahuje do ruské tajgy, jednoho z posledních míst přirozeného výskytu ohroženého tygra sibiřského, míří i do anonymních továren v Číně, do USA, kde je jako pochybné podlahové zboží hojně prodáváno. Postihuje také rumunské národní parky, ve kterých dřevo zpracovávají rakouští obchodníci a zachází až do džunglí Peru. Alexander von Bismarck, aktivista a šéf Environmental Investigation Agency ve Washingtonu, DC, se však spolu se svým týmem jako utajený agent se skrytou kamerou vydává za odhalením těchto společností.

Začátek akce: 12. 09. 2022, 17:00