Martin Honzák: Čtení a didgeridoo

Termín: 6. 12. 2022
Čas: 18.00
Místo: Na Popluží 623/3, Pobočka Klíše
Vstupné: zdarma

Teplický spisovatel a básník Martin Honzák v minulosti již několikrát publikoval své básně v Divokém víně. V roce 2021 vydal svoji prvotinu, dystopický román Země invalidů. Na pobočce Klíše bude číst ze svého debutu, ukázky proloží atmosférickou hrou na exotické didgeridoo.

O čem je kniha Země invalidů?
V děsivé totalitě Nové země jsou Občané pro jejich vlastní dobro sledováni pomocí čipů a Strana zakázala mimo jiné i chůzi, aby si lidé neublížili. Brutalita vůči protivládně smýšlejícím členům odboje nezná mezí a Pořádkové sbory je nemilosrdně likvidují nebo deportují do pracovních táborů.
Sedmnáctiletá revolucionářka Světlana dostane zvláštní úkol a pokyn získat pro spolupráci i syna vysoce postaveného člena Strany. Podaří se jí překonat nesnáze a s pomocí Autonomu zasadit Straně smrtící ránu? Zjistí Agáta, že štěstí leží jinde než ve stranickém učení? A komu slouží ministr H., vynálezce invalidizující vakcíny?
Rozmanité příběhy tohoto dystopického románu z blízké budoucnosti umožňují nahlédnout do fungování společnosti, která se vzdala vlastní svobody i zodpovědnosti.

Začátek akce: 06. 12. 2022, 18:00