Ústí nad Labem před sto lety

Termín: 19. 6.–31. 8. 2023
Místo: Velká hradební 45
Vstupné: zdarma

Jak vypadalo Ústí nad Labem před sto lety? Jak se zde žilo, co trápilo nebo naopak těšilo tehdejší obyvatele a jak moc se město od té doby změnilo? Výstava vás seznámí s naším městem v prvních letech Československého státu, s drobným přesahem do let nadcházejících i předcházejících. Čeká vás několik panelů zpracovaných v rámci studentské výstavy, které vám přiblíží různá témata týkající se převážně dvacátých let 20. století v Ústí nad Labem. V rámci výstavy zároveň budete mít možnost projít si bohatě ilustrovanou literaturu vztahující se k nedávné historii města, která byla použita při zpracování výstavy.
Výstavu zpracoval Tomáš Staněk, student Prezentace a ochrany kulturního dědictví v Hradci Králové, rodák z Ústí nad Labem, přející si připomenout často opomíjené období dějin našeho města.

Začátek akce: 19. 06. 2023
Konec akce: 31. 08. 2023