Výstava: Poznej světové dědictví UNESCO

OD 6. DUBNA DO 3. KVĚTNA 2016, VSTUPNÍ HALA V TŘETÍM PATŘE WINSTONA CHURCHILLA 3 A V BUDOVĚ VE VELKÉ HRADEBNÍ 49

Putovní výstava pod záštitou české komise UNESCO

Již druhou dekádu putuje v každoročních obměnách po České republice výstava fotografií jedinečných českých i světových památek a přírodních celků chráněných UNESCO, z autorského projektu RNDr. Mileny Blažkové. Fotografie čtrnáctého ročníku prezentující unikáty z Evropy – rakouský Salcburk, památky Švýcarska, Slovenska, Chorvatska – z afrického kontinentu památky Tuniska a z Asie především památky Indie a Šrí Lanky budou v Severočeské vědecké knihovně v Ústí nad Labem vystaveny od 6. dubna do 3. května 2016. Výstavu doplňují bohatě vybavené informační brožury a mapy, vše zdarma k dispozici návštěvníkům. Součástí výstavy je i přednáška o Švýcarsku po železnici Petra Čermáka, autora tří švýcarských bedeckrů, dne 19. dubna 2016 v 17 hod. v budově knihovny, Churchillova 3.

Výstava Poznej světové dědictví UNESCO se koná pod záštitou České komise pro UNESCO a je věnována 70. výročí založení organizace UNESCO.

Více najdete na: www.unesco-mediain.cz

výstava vh