Zajímavosti z historie ústecké knihovny

ALEŠ BROŽEK, BESEDA USPOŘÁDANÁ KE DED, ÚTERÝ 15.9., 17:00 HODIN, PŘEDNÁŠKOVÝ SÁL, W. CHURCHILLA 3, VSTUP ZDARMA

Víte, v kterých budovách se půjčovalo od roku 1945. Kolik měla knihovna knih a zaměstnanců v roce 1945 a nyní? Co všechno kromě půjčování pracovníci knihovny zorganizovali pro své čtenáře? Které slavné osobnosti navštívili knihovnu? Kteří autoři se podepsali do svých knih v ústecké knihovně a knihy pak knihovně věnovali? Které vzácné knihy se podařilo získat do knihovny za sedmdesát let její existence?  Na to vše odpoví poslední ředitel knihovny, ukáže některé málo známé fotografie dokumentující činnost knihovny a výsek z Ústeckého filmového čtrnáctideníku z roku 1953, který se dochoval ve fondu Národního filmového archivu.

Zajímavosti z historie ústecké knihovny - PLAKÁT

Zajímavosti z historie ústecké knihovny – PLAKÁT