Zírej na ten kraj 2, staň se spoluautorem

Protože je náš  turistický průvodce Zírej na ten kraj: Toulky s knihovníky Ústeckým krajem úspěšný a protože je v Ústeckém kraji ještě mnoho krásných míst, která se do knihy nevešla, rozhodli jsme se začít připravovat druhý díl, Zírej na ten kraj 2: Toulky se čtenáři Ústeckým krajem. Jak již napovídá podnázev, jednotlivé tipy na výlety tentokrát nebudou od našich knihovníků, ale od našich uživatelů.
Díky soutěži, kterou jsme pro vás připravili, se spoluautory nové knihy můžete stát i vy, níže naleznete návod, jak se do soutěže zapojit.

Jak se zapojit a stát se spoluautorem knihy

 1. Vyberte místo v Ústeckém kraji, jehož návštěvu byste chtěli doporučit dalším lidem.
 2. Ověřte, zda toto místo není již v prvním díle. Seznam míst z prvního dílu naleznete zde.
 3. Napište několik krátkých vět, čím je podle vás místo zajímavé/krásné, co doporučujete, co vás zaujalo, na co nezapomenete, důvod, proč by měl někdo místo navštívit apod.
 4. Připravte fotografie, které by mohly být v publikaci použity. Stačí vždy 2–3 snímky z jednoho místa, je však třeba dát pozor, aby fotografie byly bez osob (jen místo). Fotografie musí mít velikost minimálně 1–2 MB, aby při tisku vypadaly dobře. Zároveň je nutné, aby se jednalo o vaše autorské fotografie (zasláním fotografií dáváte souhlas k jejich publikování).
 5. Všechny výše zmíněné podklady zašlete na e-mailovou adresu lukesova@knihovnauk.cz
  * Pokud se fotografie nevejdou do e-mailu, zašlete nám je spolu s ostatními podklady zvlášť přes některý z ukládacích portálů (např. Úschovna.cz) nebo nám je osobně přineste na flash disku do Oddělení studoven. 

Co z toho budete mít

Kromě hřejivého pocitu, že jste spoluautory knihy, získá každý, jehož příspěvek se v knize objeví, jeden výtisk nové publikace zdarma.

Další důležité informace a tipy

 • Při výběru preferujeme méně známá místa, pokud se vypravíte na odlehlejší místo našeho kraje, šance, že se váš příspěvek v knize objeví, je vyšší.
 • Každý okres našeho kraje by měl být v knize zastoupen 5–6 místy.
 • Sejde-li se stejný tip od více čtenářů, finální text může být kombinací zaslaných příspěvků.
 • Uzávěrka soutěže je 31. 12. 2021, do tohoto data můžete zasílat své příspěvky.
 • Publikaci Zírej na ten kraj 2: Toulky se čtenáři Ústeckým krajem plánujeme vydat v březnu 2022.

Začátek akce: 02. 07. 2021
Konec akce: 31. 12. 2021