Bookstart aneb S knížkou do života

Bookstart je mezinárodní projekt na podporu raného čtenářství. Jeho česká varianta s názvem S knížkou do života, respektující mezinárodní parametry a české podmínky, se právě rozjíždí. Staňte se spolu s vaším dítkem členy uzavřené skupiny rodičů s nejmenšími dětmi, která se bude pravidelně scházet v Dětském oddělení a těšit se z podněcujícího setkání.

Nabízíme aktivity zaměřené na získávání vztahu ke knihám a čtení. Dále praktickou pomoc v oblasti raného čtenářství, orientaci v nabídce kvalitní literatury pro děti, prostor pro sdílení s ostatními rodiči a další služby.

V roce 2019 byly aktivity tohoto projektu realizovány i díky podpoře Nadace ČEZ skrze projekt „BookStart – S knížkou do života s ústeckou knihovnou“ ve výši 100.000,– Kč. Tímto projektem bylo umožněno rozšíření aktivit pro skupiny rodičů s dětmi z okolí poboček knihovny Stříbrníky a Hornická. V roce 2019 bylo realizováno celkem 31 různorodých aktivit pro matky a otce s malými dětmi v podobě vzdělávacích přednášek, společného čtení, divadelních představení, rukodělných aktivit či lekcí s Montesorri prvky.

S knížkou do životaLogo Nadace ČEZ

Akce/činnost podpořena dotací Statutárního města Ústí nad Labem.