Publikace vydané v roce 2024

BAŤKOVÁ, Šárka et al. Ženy & Frauen : inspirativní ženy Ústeckého kraje. Vydání první. Ústí nad Labem: Knihovna Ústeckého kraje, 2024. 124 stran. ISBN 978-80-7055-293-3 (brožovaná).

Náklad: 150 kusů.

Cena: 350,-

Kontakt pro objednání: Oddělení komunikace,  Jana Černá Válková cerna.valkova@knihovnauk.cz

E-verze: BAŤKOVÁ, Šárka et al. Ženy & Frauen : inspirativní ženy Ústeckého kraje. Vydání první. Ústí nad Labem: Knihovna Ústeckého kraje, 2024. 124 stran. ISBN 978-80-7055-294-0 (pdf).

Autorky textů: Šárka Baťková, Jitka Haincová, Hana Lukešová, Lenka Slámová

Autorka úvodního slova: Lenka Simerská

Ilustrace a sazba: Václav Školoud

Anotace:

V učebnicích a historických knihách se s ženskými jmény setkáváme jen pomálu, přitom silných příběhů významných žen je celá řada a velká spousta z nich po sobě zanechala odkaz, který si svou sílu uchovává i v současnosti. Totéž platí i pro historii regionu. Zapátrali jsme proto v regionálním fondu Knihovny Ústeckého kraje a vybrali pro vás přes 30 žen, které na území dnešního Ústeckého kraje působily, případně se zde narodily. Věříme, že jejich příběhy budou pro čtenáře stejně fascinující, inspirující, dojemné a důležité, jako byly pro autorky textů. Každé z nich v knize navíc můžete pohlédnout do očí na originálních ilustracích.

NOVOTNÁ, Veronika. Vlk Hynek a mol Knihomol. [Ústí nad Labem]: KÚK, 2024. 12 nečíslovaných stran: barevné ilustrace. Skládanka.

Náklad: 15 kusů.

Neprodejné.

Anotace:

Kniha vznikla pro účely ocenění dětský Čtenář roku 2024 v knihovně Ústeckého kraje. Leporelo vytvořila knihovnice, lektorka a výtvarnice Veronika Novotná se svou dcerou Emmou.

Zpráva o výsledcích rozboru odborné činnosti Knihovny Ústeckého kraje v roce 2023 – titulní list

Zpráva o výsledcích rozboru odborné činnosti Knihovny Ústeckého kraje za rok 2023

Detailní rozbor činnosti jednotlivých oddělení.

Pouze online.