Objednávka dokumentu prostřednictvím čtenářského konta

1. Začněte přihlášením do čtenářského konta. Přihlašovací tabulku naleznete na našich webových stránkách v pravém horním rohu. K přihlášení budete potřebovat číslo čtenářského průkazu nebo e-mailovou adresu, která je s vaším čtenářským kontem propojena (uživatelské jméno) a prvních 6 číslic vašeho rodného čísla (přístupové heslo).
Do čtenářského konta se lze přihlásit i přímo z katalogu.

2. Po zadání zmiňovaných přístupových údajů budete automaticky přesměrováni do katalogu knihovny. Zda přihlášení proběhlo správně, můžete snadno ověřit kontrolou pravého horního rohu stránky, kde byste nyní měli vidět vaše jméno a příjmení.

3. V katalogu můžete vyhledávat podle jména autora, názvu, ale třeba i podle tématu, zároveň můžete filtrovat,
v jakých typech dokumentů chcete vyhledávat. Po té, co zadáte klíčové slovo či slova, už stačí kliknout na tlačítko hledat.

4. Katalog vám vyhledá všechny dokumenty, které mají nějakou shodu s klíčovými slovy, které jste vyhledávali.
V případě, že chcete výběr zúžit, stačí v pokročilém hledání zadat např. kromě názvu knihy i jméno autora.

5. Jakmile jste spokojeni s výsledky hledání, můžete přejít k výběru konkrétního dokumentu. V katalogu můžete narazit na 3 typy dokumentů podle jejich dostupnosti. Objednávat lze pouze dokumenty označené jaké „DOSTUPNÉ“ (zelený rámeček). Dokumenty označené jako „VYPŮJČENÉ“ momentálně objednat nelze, neboť je má vypůjčené jiný čtenář, lze je však zarezervovat. Dokumenty označené slovy „POUZE PREZENČNĚ“ jsou čtenářům k dispozici jen při fyzické návštěvě  knihovny.
Jakmile máte vybraný konkrétní dokument, stačí kliknout na tlačítko získat.

6. V případě, že máme daný dokument ve více vydáních, které se nachází v různých odděleních nebo skladech, dostanete ještě možnost vybrat si, odkud chcete daný dokumenty objednat. Následně už jen stačí opět kliknout na tlačítko získat.
UPOZORNĚNÍ: Termíny dodání dokumentů, které jsou uvedeny v katalogu, jsou platné pouze při normálním provozu knihovny, v době omezení provozu knihovny jsou čekací doby, především u dokumentů „odložených z poličky“ (dokumenty z volného výběru), o něco delší.

7. Pokud vše proběhlo správně, objeví se vám, po kliknutí na tlačítko získat, zelený rámeček s potvrzením, že jsme vaši objednávku obdrželi. Dokumenty lze vyzvednout ve chvíli, kdy od nás obdržíte e-mail, že je vaše objednávka přiravena.
UPOZORNĚNÍ: V době kdy je knihovna uzavřena a výdej objednávek zprostředkovávají dobrovolníci, lze dokumenty vyzvednout až poté, co vám zavolá dobrovolník a domluví se s vámi na jejich předání.