Knihovny.cz

Portál Knihovny.cz poskytuje jednotný přístup ke službám českých a moravských knihoven – komukoliv, odkudkoliv a kdykoliv. Na portálu můžete prohledávat katalogy všech zapojených knihoven z jediného vyhledávacího řádku.

Knihovny.cz mají ambici stát se Vaším každodenním nástrojem pro vyhledávání spolehlivých informací a prostředníkem pro jejich získání. Nenašli jste ve své knihovně co jste hledali? Potřebujete čerpat z důvěryhodných informačních zdrojů? Nebo jen hledáte čtenářskou inspiraci? Pak je portál Knihovny.cz právě pro Vás.

 

Pod platformou Knihovny.cz vzniklo také několik tematických mikrowebů s úzce zaměřenou tematikou:

Akce K

Online výstava věnovaná 70. výročí od zahájení Akce K a Akce Ř, v rámci kterých komunistická moc přepadla a následně uzavřela všechny kláštery na území ČSR. Majetek řádů byl zabaven, a to včetně bohatých klášterních knihoven. Stránka je unikátní díky množství dosud nezveřejněných materiálů.

 

Čtení dětem

Jedná se o nový rozcestník připravený ve spolupráci s Městskou knihovnou Praha a věnovaný podpoře dětského čtenářství. Zájemci zde najdou šest seznamů knížek, speciálně vybraných pro různé věkové skupiny dětí i mládeže. Každý seznam obsahuje 30 titulů.

 

Knihovny proti viru

Portál vznikl v souvislosti s pandemií nového koronaviru a s tím souvisejícím uzavřením knihoven. Všem věkovým skupinám uživatelů nabídl odkazy na dostupné online zdroje, knihy a digitalizované sbírky. Také sjednotil aktivity českých knihoven v době pandemie a podpořil propagaci jejich služeb vůči veřejnosti.

 

1989.knihovny.cz

Mikroweb byl vytvořen a spuštěn u příležitosti 30. výročí 17. listopadu 1989 a zaměřil se na období politických změn v Československu mezi 17. listopadem a 29. prosincem roku 1989. Zájemci zde najdou nejen související knížky, ale i vzpomínky knihovníků na tuto událost, dobové fotografie nebo znalostní kvíz.