Zásilka z ústecké knihovny

  1. Uživatelé mohou využít placené služby Zásilka z ústecké knihovny, v jejímž rámci si mohou objednat až 3 knihy z fondu Knihovny Ústeckého kraje (dále jen „KÚK“), které jim budou po připsání do uživatelského konta zaslány na zvolenou adresu v České republice. Využití služby je závazné. Za službu se účtuje poplatek dle Ceníku služeb (příloha KŘ č. 2), a to i v případě, že požadovaný dokument nebyl vyzvednut.

 

  1. Služba je zajišťována prostřednictvím Zásilkovny, cena se odvíjí od vybraného způsobu doručení a je hrazena dobírkou při převzetí zásilky.

 

  1. Maximální hmotnost zásilky je 5 kg.

 

  1. Zasláním objednávky uživatel souhlasí s předáním svých osobních údajů Zásilkovně (jméno a příjmení, adresa, telefon, e-mail, informace o identifikaci zásilky v nezbytném rozsahu).

 

  1. U čtenářů mladších 15 let musí zásilku objednat zákonný zástupce.

 

  1. Služba slouží výhradně k půjčování, vracení prostřednictvím Zásilkovny možné není.

 

  1. Vypůjčené dokumenty lze zdarma vracet prostřednictvím návratového automatu, případně je na vlastní náklady zaslat poštou do KÚK.

 

  1. Objednávka musí být zaslána na adresu zasilka@knihovnauk.cz, a to z e-mailové adresy, která je shodná s adresou uvedenou v uživatelském kontě. V objednávce se uvádí jméno a příjmení uživatele, číslo průkazu uživatele a konkrétní údaje o vybraném dokumentu (přesný název a autor, případně odkaz na konkrétní dokument v katalogu knihovny). Pro zpracování zásilky je vyžadováno uvedení kontaktního telefonního čísla a je nutné zvolit způsob doručení.

 

  1. Jakmile bude objednávka v knihovně odbavena (vyřízena a předána Zásilkovně), bude uživateli odeslán potvrzovací e-mail.